Dijital Etkinliklere Katılmak İçin 4 Harika Neden

Güz döneminin ardından bahar döneminin de büyük ölçüde çevrimiçi devam edeceği YÖK tarafından duyuruldu. Online stajlar, home-office çalışma günleri derken online etkinliklere de bir o kadar alıştık. Kalabalık ortamlarda bulunmak bir yana dışarı çıkmayı bile kısıtladığımız bu dönemde bu imkanı sağlayan dijital etkinliklerin avantajları neler, gelin birlikte inceleyelim!

Üstelik yazının sonunda sizin için harika üç etkinlik önerimiz var!

Şirketleri Tanı!

Belki de ileride bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyacağın şirketlerle bu etkinlikler sayesinde tanışabilirsin. Şirketlerin kültürlerini, çalışma ortamlarını ve kariyer fırsatlarını birinci ağızdan duymak iyi bir fikir olabilir. Havanı değiştirmek ve kendin için bir şeyler yapmak, sana hiç olmadığı kadar iyi gelecek. Kariyer yolculuğun için ayırdığın 1 saatin bile neleri değiştirdiğini görmek için güzel fırsatların var!

Ağını Genişlet!

İstediğin iletişim ağını dijital etkinliklere katılarak evden elde etmen de mümkün. Kariyer yolculuklarına tanık olmak istediğin pek çok isimle etkinlikler sayesinde konferans yapabilir, mesajlaşabilir ya da onların canlı yayınlarını izleyebilirsin. Hem havanı değiştirip hem de yeni insanlarla dijital ortamda da olsa tanışabileceğin bu tarz etkinliklerde kariyerine dair önemli ipuçları da yakalayabileceksin. Oturumlar esnasında LinkedIn’de aktif olmayı sakın unutma 🙂

Yeni Sektörleri Tanı!

Normalde gitmeyi tercih etmeyeceğin sektörlerle ilgili etkinliklere eğer şart aranmıyorsa bir şans verme fırsatına sahipsin. Hobi olarak bir sektör deneyimlemeye hevesliysen ama gidip ilgili etkinliklerde bulunmaya vakit ayıramadıysan artık katılmaman için hiçbir sebebin yok. Doğru, hızlı ve net iletişimi de temel aldıkları için dijital etkinliklerde şirketlerle iletişim kuracak olman, belki de seni yeni mesleğinle tanıştıracak olabilir!

Sertifikalarla CV’ni Zenginleştir!

Fiziksel olarak etkinliklerin gerçekleştirilemediği bu günlerde katılacağın e-sertifikalı dijital etkinliklerle CV’nin boş kalmasını engelleyebilirsin. Üstelik aldığın sertifikaların tarihlerine bakıldığında herkesin evde olduğu bu süreçte boş durmadığını da CV’ni inceleyen profesyonellere kanıtlamış olma imkanı sağlarsın! İlgilendiğin konu başlıklarına dair etkinliklerin LinkedIn’de güncelleme olarak paylaşabileceğin bu sertifikalarıyla “network”ünü genişletebilir ve ağına yetkinliğinin nasıl arttığını aktarabilirsin!


Inspiring Women Career Summit – 4-5 Mart 2021

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kadın yöneticilerin kariyer hikayeleri ile ilham dolu bir güne hazır mısın? Şimdiden seni çok heyecanlandıracağına inandığımız şirketlerin kadın yöneticilerini ağırlayacağımız Inspiring Women Career Summit’e davet ediyoruz. Birbirinden başarılı ve ilham dolu hikayelere bu dopdolu programda konuk olmak için sen de hemen başvurunu tamamla! 

2. Digital Enginering Career Summit – 11 Mart 2021

Mühendisliğin kalbi bu etkinlikte atacak! Youthall olarak ikinci kez gerçekleştireceğimiz “Digital Engineering Career Summit” ile mühendisliğin ne demek olduğunu, mühendislerin kariyer rotasının nasıl çizildiğini öğrenmen için muhteşem bir etkinliği seninle buluşturuyoruz. Türkiye’nin sektörlerinde en başarılı şirketlerinin mühendis yöneticileri ve ekiplerinden motivasyon ve ilham dolu 7’şer oturum ile harika iki gün geçirme fırsatını kaçırmamak için sen de hemen başvur! Üstelik ücretsiz olarak katılabileceğin etkinlik e-sertifikalı!

7. Digital Career Summit – 2 Nisan 2021

Türkiye’nin en yüksek etkileşime sahip zirvesi olma özelliğini taşıyan ve yedinci kez gerçekleştireceğimiz “Digital Career Summit” ile 2 Nisan’da  en kolay ve eğlenceli yoldan sana iş dünyasının kapılarını aralıyoruz. Türkiye’nin en iyi şirketlerinden yöneticilerin yer alacağı 7 oturum ile kurumsal hayata dair başarı, fark yaratmak, motivasyon ve ilham dolu harika iki gün geçirme fırsatını kaçırmamak için sen de hemen başvur! Üstelik ücretsiz olarak katılabileceğin etkinlik e-sertifikalı!

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma.

İlgini çekebilir: Şubat Ayı Bitmeden Mutlaka Yakalaman Gereken Kariyer Fırsatları

Üniversite eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nde devam etmektedir. Yer aldığı öğrenci kulübünde çeşitli projelerin düzenlenmesinde rol almıştır. 2019 yılından beri Youthall ekibinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın