Kusursuz Bir Staj Programında Olmazsa Olmaz 5 Özellik

Kısaca işverenlerin belirli endüstrilerde iş tecrübesi kazanmak isteyen öğrencilere sunduğu bir fırsat olarak tabir edilen staj programları, öğrencilere gerçek dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü gösterme noktasında kritik önem taşır. Bir başka deyişle mezuniyet sonrası işe alımlarda, bu bireylerin daha güçlü adaylar olmasını sağlayacak değerli bir tecrübe olarak da tanımlayabiliriz. Kusursuz staj nasıl olmalıdır?

Tutku duyduğunuz bir alanda kazanacağınız deneyim, hayallerinizi süsleyen kariyer planlarına sizi bir adım daha yaklaştıracaktır. Çünkü gerçekten ne istediğinizi bulmak için deneyimlemek şart.
Bu programlar bir şirket için de ileride bünyesine katma potansiyeli barındıran kariyer yolunun başında olan bir genci yetiştirebilme fırsatı barındırır.

1. Stajyerlere İlgi Duydukları Alanlar Doğrultusunda Proje Geliştirme İmkanı

Derslerde öğrendiğiniz teorik bilgileri kendi bakış açınızla harmanlayabileceğiniz bir proje oluşturmak oldukça heyecan verici. Üstlendiğiniz sorumluluk miktarı artınca, ortaya başarılı bir iş koymak için çabalarken birçok alanda geliştiğinize de şahit olacaksınız. Kendi yeteneklerinize olan güveniniz de bununla doğru orantılı biçimde artacaktır.

2. İletişim Becerilerinizi Geliştirecek Dinamik Bir Ofis Ortamı

Stajlar, şu anda bulunduğunuz sektörde çalışan kişilerle networkünüzü genişletmek için mükemmel bir yoldur. Çoğu stajyerlik, organizasyon içindeki belirli bir yönetici ve ekiple profesyonel bir çalışma ilişkisi geliştirmenize yardımcı olurken diğer departmanlarda yer alan insanlarla da iletişim kurmanızı sağlar. Fırsatları iyi değerlendirirseniz belki kalıcı bir rol üstlenmenize yönelik teklifler de alabilirsiniz.

3. Motive Edici Bir Tutum Benimseyen Yöneticiler

Şirket bünyesindeki yöneticilerin destekleyici tutumu iş hayatında özgüven sahibi bir tutum benimsemeniz açısından kritik önem taşır. Yöneticilerin, genç insanlarla fikirlerini ve öngörülerini paylaşmaya açık olması çalışanları cesaretlendirerek gerçekten güçlü bir sinerji yaratabilir.

4. Gelişimin Sürekliliğini Benimseyen Bir Şirket Kültürü

Zaman ilerlerken yerinizde saymamak ve değişime ayak uydurabilmek, hayatınız boyunca öğrenme arzunuzu canlı tutabilmenize bağlı olarak kazanılıyor. Bu noktada size yeni ufuklar açma şansı tanıyan bir şirket sayesinde bilinmeyen yönlerinizi keşfetmeniz mümkün.

5. Ekip Ruhunu Sonuna Kadar Yaşayacağınız Bir Takım Çalışmasında Yer Almak

Takım ruhunu derinden hissedeceğiniz bir ekip içerisinde yer almak, ekip arkadaşlarınızla aynı taşın altına elini koymak, başarıyı beraber tadabiliyor olmak hem aidiyet duygunuzu tetikleyecek hem de staj deneyiminizi daha keyifli kılacaktır. Farklı bakış açıları görmek, eleştirel düşünme kabiliyetinizin gelişmesinde de önemli bir rol oynayacaktır

Senin de İlgini Çekebilir: Popüler İşveren Markası Trendleri 2020

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma.

 

Youth Awards Blog Banner

Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil işveren markası platformudur.