Yurtdışı Eğitim Almanın Size Kazandıracağı 7 Harika Özellik

Bir öğrenci olarak, üniversitede geçirdiğiniz süre boyunca çok çeşitli harika fırsatları elde etme şansına sahip olursunuz. İster tanışacağınız insanlar olsun, ister katılabileceğiniz çeşitli topluluklar ve kulüpler olsun, ya da karşılaşacağınız zorlu akademik takvimler ve fikirler olsun, üniversitede bulunmanız için pek çok neden vardır. Kampüs hayatınızı toplayın ve onunla yüzleşin.

Ancak en büyük ve en çok gözden kaçırılanlardan biri yurt dışında eğitim görme fırsatıdır. Dünyadaki neredeyse her üniversite, dünyanın dört bir yanındaki diğer kurumlarla değişim programlarına, üç aylık bir dönemden tam bir yıla kadar değişen çalışma seçenekleriyle erişim sunmaktadır. Belki de eğitiminizi bir seyahat noktasıyla birleştirmek sizin için mükemmel bir fırsat haline dönüşebilir.

Yurtdışında okumanın tek avantajı gezmekle sınırlı değildir. Gideceğiniz ülkenin lezzetlerinden, gelecekteki istihdam edilebilirlik becerilerine kadar keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda değer vardır. Öyleyse, daha önce düşündüğünüz bir şey değilse, belki şimdi bir yerlerden başlamanızın tam zamanıdır.

İşte yurtdışında eğitim almanın size kazandıracakları:


1. Dünyayı Yakından Tanımak

Denizaşırı ülkelerdeki en belirgin avantajlardan birisi seyahat edebilme fırsatıdır. Uzun bir süre uzak kalacağınız için, kameranız ve sırt çantanızla kültürel kanatlarınızı yayma şansına sahip olacaksınız.  

Kaldığınız konuma göre kendinizi bir alanla sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Örneğin, Avrupa’nın merkezinde eğitim görüyorsanız, trene atlamak (öğrenci indirimlerinizi kullanarak)  tüm çevre şehirleri ve ülkeleri keşfetmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. 


2. Farklı Kültürleri Tanıma Fırsatını Elde Etmek

Yabancı bir ülkede yaşamanın getirdiği başka bir avantaj ise ne kadar uzun kalırsanız incelikli kültürel farklılıkları o kadar yakından tanıyabiliyor olmanızdır. Kaldığınız ülkenin insanları ile vakit geçirmek, sizin farklı geçmişlere ve kültürlere olan farkındalığınızı geliştirir.


3. Yeni Diller Öğrenmek

Ev sahibi ülkenizin kültürüne entegre olmanın en iyi yollarından biri, oranın dilini öğrenmektir. Şanslısınız ki bir dil öğrenmenin en kolay yolu 7/24 o dille çevrilmiş bir ülkede olmasıdır. Her şeyden önce birden fazla dile sahip olmak, gelecekte yapacağınız iş görüşmeleriniz için size kapıları daha hızlı açabilir.


4. Farklı Eğitim Tarzları Görmek

Tabii ki, adından da anlaşılacağı gibi, yurtdışında okumak, bazı özel çalışmaların da yer aldığı ve dersin tamamen farklı bir tarzda hatta farklı bir dilde öğretildiği anlamına gelir. En büyük artısı, genellikle gerçek zamanlı olarak uyarlanabilir olmanız ve farklı düşünmeniz gerektiğidir. Bu iyidir çünkü size daha yaratıcı düşünmeyi ve daha önce sahip olmadığınız bakış açılarından düşünmeyi öğretir. 


5. Yeni İlgi Alanları ve Hobiler Keşfetmek

Yurtdışında okumak, size katılma şansına sahip olacağınız düzenli etkinlikler düzenleyen birçok değişim programı ile yeni hobiler  bulabilmeniz için mükemmel bir fırsat sunuyor. Kendinizi coşkuyla tanımadığınız bir şeye atmanız, sizin esnek ve yeni zorlukların üstesinden gelmekten korkmadığınızı gösterir.


6. Kültürlerarası Beceriler Kazanmak

Modern iş hayatı giderek küreselleşiyor. Bu, şirketlerin dünya çapında geniş bir farkındalığa sahip ve dünyanın her yerinden insanlarla yakın ve verimli çalışabilecek çalışanlar istemeleri anlamına gelir. Yurtdışında eğitim alıyor olmanız sizi bu beklenti için hazırlar.

Ev sahibi ülkenizin öğrencileri ve yerlileri tarafından çevrelenmiş olmanın yanı sıra, programınızdaki diğer değişim öğrencileriyle çok fazla zaman geçirmeniz de olasıdır. Hepsi sizin gibi farklı ülkelerden ve kültürlerden gelecektir. Bu, kendi başına çok değerli bir network oluşturma fırsatı yaratır ,aynı zamanda, çevreniz hakkında daha bilinçli ve gerçekçi bir bakış açısı ile eve döneceğiniz anlamına da gelir.


7. Kişiliğinizi Geliştirmek

Bu listedeki tüm noktalar kariyer ve kişisel yaşamınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır, ancak göreceğiniz en büyük fark aynadadır. Kişiliğiniz gelişecek ve değişecek, sonuç olarak çok daha güçlü ve bağımsız bir birey olacaksınız. 

Ayrıca, iddialı olduğunuzu ve sorumluluk üstlenebileceğinizi gösterebiliyor olmanız işverenleriniz için büyük bir avantaj olacak. 

Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil işveren markası platformudur.