Dünyanın En İyi İşverenleri Listesi

Forbes, Dünyanın En İyi İşverenleri 2021 yılına ilişkin verilerini açıkladı.

 

Listeyi belirlemek için Statista, çok uluslu şirketler ve kurumlar için çalışan 58 ülkeden 150.000 tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanla anket yaptı. Tüm anketler anonimdi ve katılımcıların görüşlerini açıkça paylaşmalarına izin verildi. 

Katılımcılardan, kendi işverenlerini arkadaşlarına ve ailelerine önerme konusundaki istekliliklerini derecelendirmeleri, ayrıca kendi sektörlerinde olumlu veya olumsuz olarak öne çıkan diğer işverenleri değerlendirmeleri istendi. Çalışanlar; şirketleri imaj, ekonomik ayak izi, yetenek geliştirme, cinsiyet eşitliği ve sosyal sorumluluk gibi açılardan değerlendirdiler. En yüksek toplam puana sahip 750 şirket ise final listelerini oluşturdu.

Gelin, “World’s Best Employers 2021” listesine ve detaylarına hep beraber göz atalım!

 

Forbes’un hazırlamış olduğu liste incelendiğinde, zirvedeki şirketlerin neredeyse tamamının teknoloji sektöründe hizmet verdiği dikkatleri çekti. 2021 yılının en iyi işvereni unvanını alan şirket Samsung Electronics oldu. Geçtiğimiz yıllarda ABD merkezli şirketlere ait olan bu unvan, bu yıl tarihinde ilk kez Güney Koreli teknoloji lideri Samsung’a ait!

Samsung Electronics’i takip eden şirketlere sırasıyla bakacak olursak:

  1. Samsung Electronics
  2. IBM
  3. Microsoft
  4. Amazon
  5. Apple
  6. Alphabet
  7. Dell Technologies
  8. Huawei
  9. Adobe
  10. BMW Group

Türkiye’den bu yıl 3 şirketin girmeyi başardığı “Dünyanın En İyi İşverenleri Listesi”nde Koç Holding 165, Turkish Airlines 423 ve Sabancı Holding ise 469. sırada bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Konfor Alanı Nedir? Konfor Alanınızdan Neden Çıkmalısınız?

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma!

Bir yanıt yazın