Yurt Dışı Eğitim Öğrencileri için En İyi 7 İngilizce Programı

Yurt dışında eğitim alan veya yurt dışında eğitim almak isteyenler için bu yazıda en iyi ingilizce öğrenme aplikasyonlarını inceliyoruz. Yabancı dil öğrenme programları içinden seçim yaparak yeni İngilizce kelimeler öğrenebilir, dil öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. İngilizce öğrenme programı ile yurt dışı eğitim hayalleriniz için bir adım atabilirsiniz. En popüler dil öğrenme programlarına birlikte göz atalım.

En İyi İngilizce Öğrenme Programı

Dil öğrenme için dil kursu veya yurtdışında bir dil okulu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir ücret ödemeden bedava ingilizce öğreneceğiniz programlar da mevcut. Eğer bir yurtdışı dil okulu için hazırlanıyorsanız öncesinde güzel bir pratik yapabilirsiniz. IOS veya Android tabanlı mobil uygulamalar bu anlamda birçok seçenek sunuyor. Bazıları ücretliyken bazıları da reklamsız, internetsiz ve ücretsiz kelime ezberleme metodu sunuyor. Yabancı dil öğrenmek için bu uygulamaları telefonunuza indirerek her yerde yabancı dil tekrarı yapabilirsiniz. Gün içinde yapacağınız İngilizce çalışma tekrarları ile kısa sürede yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

En İyi İngilizce Öğrenme Aplikasyonları

Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında; reklamsız, internetsiz ve ücretsiz kelime ezberleme metodu sunan uygulamalar var. Kullandığınız telefonun işletim sistemine göre AppStore ve Play Store uygulamalarına göz atarak indirebilirsiniz. Yabancı dil öğrenmeye karar verdiyseniz ertelemeden bugün başlayın. Sizin için en iyi ingilizce öğrenme aplikasyonlarını sıralıyoruz.

1.Duolingo

IOS veya Android tabanlı mobil uygulamalar listesine baktığımızda ilk öne çıkanlardan biri Duolingo. Duolingo yabancı dil öğrenme uygulaması, dil eğitiminde dünyanın en popüler uygulamalarından biri. Hızlı ve çok zaman almayan online derslerle, iletişim becerileri kazanabilirsiniz. Uygulama üzerinde puan kazanarak yeni seviyelerin kilidini açabilir, yeni derslere geçebilirsiniz.

2.Quizlet

Quizlet, kelime listesi oluşturarak oyunlar ve çeşitli öğrenme uygulamalarıyla yabancı dil öğrenmeyi keyifli hale getirir. Quizlet ile yabancı dilde öğrenmek istediğiniz kelimelerin listesini yapabilirsiniz. Kelimelere ek olarak ilgili resimleri seçebilir veya kendiniz bir resim yükleyebilirsiniz. Bu şekilde hatırlamanız ve pekiştirmeniz kolaylaşacaktır. Kelime kartları Modu, Heceleyici Modu, Test Modu, Eşleştirme Oyunu ve Yerçekimi Oyunu gibi farklı öğrenme metodlarını deneyebilirsiniz.

3.Voscreen

Voscreen, kullanılması kolay bir uygulamadır. Voscreen uygulaması ile 15 saniyelik ingilizce konuşmalar içeren videoları izleyip dinleyerek kulağınızı alıştırabilirsiniz. Voscreen uygulamasında yabancı dildeki sorulara cevap verebilir, diğer kullanıcıların da cevaplarını görebilirsiniz. Voscreen 104 ülkede 1 milyonu geçkin kullanıcıyla yabancı dil öğrenme programları arasında popüler. Aynı zamanda birçok eğitim kurumu Voscreen uygulamasını bu özellikleri sebebiyle müfredatlarına almıştır.

4.Memrise

Memrise yabancı dil öğrenme programı size öğrendiğiniz dilde kelime ya da ifade öğretmeye odaklı çalışıyor. Memrise dil bilgisi konularına ya da gramer yapısına ağırlık vermiyor, sınırlı sayıda kursunda dilbilgisi alıştırmaları ve çok kullanılan cümle kalıplarını öğrenebilirsiniz. Memrise, bir kelimeyi defalarca karşınıza çıkararak öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlıyor. Böylece bilmediğiniz kelimelere sürekli tekrar yapmış ve kelimeyi tamamen öğrenmiş oluyorsunuz.

5.Cambly

Cambly, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle görüntülü şekilde konuşma pratiği yapmayı sağlayan online İngilizce dil kursudur. Geleneksel yöntemlerden tamamen farklı bir şekilde çalışan Cambly, eğitmenleri sayesinde İngilizceyi en doğal halinde öğrenmenizi sağlar. Karşınızda sizin ana dilinizi bilmeyen insanlarla konuşmaya çalışarak karşı tarafı da anlamaya çalışıyorsunuz. Böylece bilmediğiniz anlamadığınız kelimeleri sizi öğrenmeye iter. Dilediğiniz zaman programa bağlanarak eğitmenlerle ingilizce dil pratiği yapabilirsiniz.

6.Mondly

Mondly yabancı dil öğrenme uygulaması telefonunuza her gün aynı saatte bir bildirim yolluyor ve derse girmenizi hatırlatıyor. Her gün için farklı bir konu sunan uygulama paketi yükselttiğiniz takdirde o gün giremediğiniz derse girebilmenizi sağlıyor. Anlamıyla birlikte öğrendiğiniz kelimeleri program tekrar size sorarak konuyu pekiştirmenizi sağlıyor. Her test için puan ve yıldız alarak seviyenizi takip edebilirsiniz. Cümle çeviri, yazı ve okuma gibi pratiklerle ingilizce dil öğrenme programları arasında güçlü bir konumda.

7.Beelinguapp

Beelinguapp; 12 farklı dil seçeneği ile birçok farklı okuma materyalleri sunan bir uygulama. Yabancı dildeki kelimeleri yazıyla ve ses kayıtlarıyla veriyor. Uygulama hem Android hem de iOS’ta mevcut. Beelinguapp’da çoğunlukla makaleler ve çocuk öyküleri yer alır böylece okuma pratikleri yaparak ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.Okumak istediğiniz metni seçerek telefonunuza indirebilir daha sonra hikayelerim bölümünde ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz metnin ses kaydını da oynatabilir kelimeleri pekiştirebilirsiniz. Aynı zamanda okuduğunuz metnin boyutunu ve hızını da kendinize göre yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitim Okulları Bulma Programı

Tüm bu uygulamalar dışında yurtdışında yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız Eduvego uygulaması ile tanışın. Eduvego ile öğrenmek istediğiniz dili ve gitmek istediğiniz ülkeyi seçerek sizin için sıralanan yurtdışı dil okullarına ve programlarına tek sayfada ulaşabilirsiniz. Eduvego 20’den fazla ülkedeki 1000’i aşkın okulu tek platformda barındırır ve kullanıcıların yurtdışında eğitim planlama sürecini kolaylaştırır. Eduvego gelişmiş arama motoru, kolay filtreleme, fiyat karşılaştırma ve gerçek öğrenci değerlendirmeleriyle aday öğrenci yardımcı olur. Yurt dışında eğitim almak isteyen herkese maddi olanaklarına ve eğitim beklentilerine en uygun eğitim programını önerir.

İlginizi çekebilir: Yurt Dışında Eğitim Almak İçin İpuçları

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma!

Bir yanıt yazın