Daha Verimli ve Başarılı Olabilmek İçin Kullanabileceğiniz 5 İpucu

Çalıştığınız iş sizin için her zaman tatmin edici olmalıdır. İşiniz, sizi başarabildiğiniz kadar çok şey gerçekleştirmenize ve fark yaratmanıza teşvik etmelidir. Çoğu insan iş yerinde bu duygulara ulaşmakta güçlük çekmektedir. Bu da işteki performanslarını ve verimlerini etkilemektedir ve bir an önce işten ayrılmak istedikleri için işlerinde yeterli başarıyı sağlamalarına engel olmaktadır. Bundan dolayı işte kendilerini yeterli seviyede göremeyen kişilerin de azimleri ve özgüvenleri her geçen gün biraz daha düşmektedir.

Peki, kendinizi işiniz için motive etmenin ve başarılı olmanın yolları nelerdir?

1. Gün içinde yapmanız gereken işleri net bir şekilde belirleyin.

Eğer gün içinde yapmanız gereken işler bir belirsizlik içine olursa bu sizin o işleri bitirmek için gerekli olan motivasyonunuzu sağlamanızı zorlaştırır. Gün sonunda ulaşmak istediğiniz hedefleri koyup onlara uygun bir şekilde planlı ve programlı gittiğinizde işlerinizi daha kolay hallettiğinizi göreceksiniz.

2. İşinizi aşama aşama planlayın.

İşinize direkt başlamak yerine öncesinde aşamalarını planlamak size zaman tasarrufu sağlayacaktır. Daha verimli verimli ve etkili çalışabilmek için çalışma yönteminizi belirlemeden işe koyulmayın. Planlamanızı yapmaya başlarken kendinize aşağıdaki örnek soruları sorarak başlayabilirsiniz:

– Ana aşamalar nelerdir?

– Her bir aşama ne kadar zaman alır?

– İşi basitleştirmek ve hızlandırmak için neler yapabilirim?

3. Elinizde doğru kaynakların, bilgilerin ve araçların olduğundan emin olun.

Yine zamanınızı verimli kullanabilmek için ihtiyacınız olan her şeyi işe başlamadan önce kontrol edin. İleride benzer işler yapma ihtimaliniz var ise kaynaklarınızı ve araçlarınızı bir yerde saklamak size sonraki işleriniz için zaman ve efor kazancı sağlayacaktır.

4. İşinize odaklanın ve disiplinli olun.

Mümkün olduğunca dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin. İşinize hızlıca odaklanmaya ve tam verimle çalışmaya özen gösterin. Sık sık ara vermeyin. Planladığınız programa uyup bir işi önceden ayırmayı düşündüğünüz kadar sürede tamamlamaya çalışın.

5. Ertesi gün ne yapacağınıza erkenden karar verin.

Bir sonraki günü planlamak daha üretken ve daha başarılı olmanız için size yol gösterici olacaktır. Ayrıca daha üretken olmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için güler yüzlü olun, kendinize dinlenmek için zaman verin ve iyi uyuyun. Bazen zamanınızın bir kısmını kendinizi geliştirmeye ve yeni beceriler kazanmaya ayırın.

Youth Awards Blog Banner

Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil işveren markası platformudur.

Bir yanıt yazın