Başarılı İnsanların İş Dışında İlgilendikleri 15 Aktivite

Başarılı insanların işleri için yaptıklarını sık sık konuşuyoruz, sizlere ilham vermeye çalışıyoruz. Bir de bunun dinlenme ve eğlence tarafı var. Çünkü başarı madalyonunun iki yüzü var. Sırtınızdaki yükün tamamını taşımak için enerjiye, enerji için de etkili aktivitelere ihtiyacımız var.

Başarılı insanların yaptığı aktivitelere göz atarak, ilham alabilirsiniz.

Arkadaşlarıyla ve aileleriyle vakit geçirirler

Başarılı insanlar, önemsedikleri kişilere ilgi göstermeyi severler. Onların iyi ve mutlu olduklarını bilmek, işlerine daha iyi odaklanmalarını sağlar. Zor zamanlarda da yine bu kişilere koşarlar.

Spor yaparlar

Birçok başarılı insanın düzenli spor alışkanlığı vardır. Fitness olsun, pilates olsun, snow board olsun, dalış olsun, ne olursa olsun, en az bir spor dalına kendilerini adarlar.

Yeni şeyler öğrenirler

Sürekli olarak yeni şeyler öğrenmeyi severler. Bunun için okurlar, araştırırlar, kendilerini geliştirirler. Zihinlerini canlı tutmak, kendi işlerinde başarılı olmaları için de iyi bir yöntemdir.

Kişisel ve profesyonel hayatlarındaki başarılara kafa yorarlar

Özellikle sıkıntılı dönemlerde, izledikleri yol haritasını dikkatli bir şekilde incelerler. Kariyerlerini ya da hayatlarını nasıl yönettiklerine bakari daha iyi hale getirebilmek için yollar ararlar.

Bir konuda uzmanlardır

Saltzman Enterprise Group’un CEO’su Barry Saltzman’ın da dediği gibi, özel bir konuda uzman olmak ve bu konuda ilk başvurulacak kişi haline gelmek için çabalamak şart.

Dışarıda zaman geçirirler

Özellikle dış mekân aktiviteleri, zihinsel ve fiziksel olarak yenilenmelerini sağlar. Hatta araştırmalar, şehir içinde, kalabalıkta yürümektense, doğayla iç içe olabileceğiniz alanlarda yürüyüşe çıkmanın daha iyi sonuçlar doğurduğunu söylüyor.

İyi beslenirler ve bunu gerçekten önemserler

Sabah kahvaltısında ya da öğle arasında yedikleriniz, günün gidişatını ciddi oranda belirliyor. Bu sebeple, sağlıklı bir diyet oluşturmak ve bunu takip etmek çok önemli.

Sosyal çevrelerine önem verirler

Özellikle 20’li yaşlarda başarıya ulaşmış kişiler, sosyal ortamları sayesinde çok iyi deşarj olmaktadır.

Ani planları severler

Ani planlar yapmak, sadece ana heyecan katmakla kalmaz, hızlı kararlar verme konusunda ne kadar iyi olduğunuzu da gösterir.

Seyahat ederler

Seyahat etmek biraz masraflı olabilir, ancak kişiye çok şey kattığı bir gerçek. Bu sebeple, başarılı kişiler yaratıcılıklarını arttımak ve yeni şeyler öğrenmek için sık sık seyahat ederler.

Hobileri vardır

Kitap okumak, arkadaşlarla buluşmak, kanoya binmek, resim yapmak, satranç oynamak, konsere gitmek… En az bir hobiye sahip olmak, hayata çok şey katar.

Paralarını yönetmeyi bilirler

Tabi bunların hepsini yaparken, yatırımı nereye yaptığınızı bilmek de çok önemli. Hayat tecrübelerinizi artırırken, geleceğe yatırım yapmanız da önemli.

Hayır işlerinde bulunurlar

Özellikle Y jenerasyonunun önemsediği şeylerden biri, dünyaya katkıda bulunmak. Bu, başarılı kişiler için de geçerli bir durum. Başarılı kişiler, boş zamanlarını gönüllülük işlerine ayırmayı seveler. Yardım gereken konularda destekçi olurlar.

Yaratıcılığın derinlerine dalarlar

San Francisco Üniversitesi’nde son zamanlarda yapılan bir araştırma, iş dışında yaratıcı şeylerle uğraşan kişilerin kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyor. Bu sayede başarılı kişiler, ofise döndüklerinde daha iyi iş çıkarıyorlar.

Yan işleri mutlaka oluyor

Kendinize ait ek bir işe sahip olmanız, hem istediğiniz şeyi yapmanıza hem de profesyonel gücünüzü geliştirmenize yardımcı oluyor. Şu anda sektör devi olan birçok şirket, bir zamanlar birinin yaptığı yan işti.

Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil işveren markası platformudur.

Bir yanıt yazın