2. İBB Kariyer Ve İstihdam Fuar&Zirvesi 8-9 Aralık’ta!

İBB Bölgesel İstihdam Ofisi, İstanbul Personel Yönetimi A.Ş. (İSPER) koordinasyonu ve Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği ile 2. İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuar & Zirvesi’ni, 8-9 Aralık 2023 tarihinde, Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriyor. 150 bini aşkın kişiye özel sektörde istihdam sağlayan Bölgesel İstihdam Ofisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte, iş veya staj fırsatı arayan gençler ile Türkiye’nin lider markaları bir araya gelecek. İBB Bölgesel İstihdam Ofisi, 15 bini aşkın katılımın beklendiği Fuar&Zirve’de,  gençlerin kariyer rotasını çizmelerine destek olacak.

İşsizlik, özellikle de üniversite mezunu genç işsizliği, başta İstanbul olmak üzere ülkemizin en önemli sorunu olmaya devam ediyor. Özellikle Z kuşağı gençlerin, üniversite öğrencisi ve yeni mezunların, işverenlerle, çeşitli marka temsilcileri firmaların İK liderleriyle bir araya geleceği buluşma ile gençler, profesyonel iş hayatıyla tanışacak, iş ve staj fırsatlarını değerlendirecek.

TÜRKİYE’NİN MARKALARI, GENÇLERLE BU FUAR & ZİRVEDE BULUŞACAK

Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuar&Zirvesi’nde, Türkiye’nin ve İstanbul’un önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri, insan kaynakları yöneticileri, akademisyenler, sanatçılar ve sıra dışı kariyer hikâyeleri ile birçok konuk, tüm gün sürecek oturumlarda gençlerle buluşacak, sektör ve firmalarında kariyer olanaklarını anlatacak, gençlerin kariyer planlarının oluşumuna destek olacak.


SIRA DIŞI KONUKLARLA SIRA DIŞI OTURUMLAR BU ZİRVEDE

İş hayatı, istihdam fırsatları, kariyer planlaması gibi konuların ele alınacağı çeşitli zirve oturumlarında, gençlerin yüzünü güldürecek, onlarda motivasyon sağlayacak konuklara da yer verilecek.

2023’te dünyada gurur kaynağı kadın sporcularımızdan biri olan Kübra Dağlı, genç bir kadın olarak spor dünyasında var olma öyküsünü anlatırken, sosyal medyada ilgi gören ve deprem sürecinde kadınlara istihdam desteği sunan influencer Ala Tokel, kendi kariyer yolculuğunu gençlerle paylaşacak.

“Perakende”, “E-ticaret”, “Teknoloji ve Bilişim” “Banka-Finans-Denetim”, “Gastronomi” sektör oturumlarında gençler, sektörlerdeki istihdam fırsatlarını,  firmalardaki iş ve staj imkânlarını, firmaların üst düzey konuşmacılarından dinleyecekler.

Gençler, farklı sektörler ve firmalarda kariyer fırsatları ve gelişim süreçlerini karşılaştırma imkânı bularak  kariyer planlarını oluşturmada önemli avantaj sağlayacaklar.

Tarihçi ve akademisyen İlber Ortaylı’nın, gençlerle buluşup kariyer üzerine görüşlerini paylaşacağı İstihdam Fuar & Zirvesi’nde, tiyatro sanatçısı-senarist-yönetmen Mert Fırat ile sanat ve sosyal aktivizm sohbetinin yanı sıra Bartu Küçükçağlayan ve Mercan Dede ile sanatın alternatif yolları ve bu alanda kariyer yapmak üzerine eğlenceli sohbetler gerçekleştirilecek.

Oturumların yanı sıra radyocu Nihat Sırdar’ın “90’lar Kafası” adlı programı ve Paptircem konseri ile gençler eğlenecek, çeşitli performans gösterileri ile renkli zamanlar geçirecek.


SEKTÖR OTURUMLARI, GENÇLERE KARİYER PLANLAMALARI HAKKINDA YÖN VERECEK

İstanbul’un istihdamına en büyük katkıyı sağlayan sektörlerin önde gelen şirket yöneticilerinin katılacağı “Sektör Oturumlarında” firma yöneticileri, gençleri, sektör ve şirketlerinin mevcut ve potansiyel istihdam imkânları ve kariyer gelişimi hakkında bilgilendirecek.

ZİRVEDE SİZLERİ NELER BEKLİYOR?

  • Türkiye’de 22 farklı sektörden 150 firma ve bu firmaların, Bölgesel İstihdam Ofisleri aracılığıyla sunduğu 400’den fazla iş ilanıyla 3000’den fazla işgücü talebi,
  • Bölgesel İstihdam Ofisleri ile istihdam ve kariyer danışmanlık hizmeti,
  • Bölgesel İstihdam Ofisleri uzman eğiticilerinin sunacağı “Mülakat Teknikleri ve CV Doldurma” seminerleri,
  • Katılımcı 150 firmanın İK yöneticileriyle kendi stantlarında birebir ve yüz yüze görüşme fırsatı,
  • Enstitü İstanbul İSMEK eğitmenleri tarafından yeni nesil meslekler kapsamında interaktif bir şekilde gerçekleştirilecek olan Sahne Makyajı ve Canlı Dijital İllüstrasyon Performansı atölyeleri ile özellikle iş yaşamında ihtiyaç duyulabilecek Yaratıcı CV Hazırlama Atölyesi, Etkili Konuşma Atölyesi, Beden Dili Atölyesi, Kişisel İmaj Yönetimi, Stres Yönetimi, Problem Çözme ve Karar Verme eğitim atölyeleri,
  • Farklı iş alanlarından ülkemizin öncü markaları, bu markaların üst düzey yöneticileri, sanatçılar, fenomen isimler ve birçok meslek dalından katılımcıların ilham veren kariyer öyküleri,
  • Bölgesel İstihdam Ofisleri ile ücretsiz kariyer danışmanlık hizmeti, fuar/zirve katılımcılarını bekliyor.

“Gençlik Partnerimiz Youthall’un da 2 gün boyunca katılım sağlayacağı bu zirvede, kariyer yolculuğunuza dair merak ettiklerinizi sorabilir, en güncel kariyer fırsatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.”


İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuar&Zirvesi ile ilgili detaylı bilgiler, katılımcılar, kayıt ve program akışı, https://istihdamzirvesi.com/ portalından ve İstanbul Senin uygulaması üzerinden edinilebiliyor.

Bir yanıt yazın