Dünyadaki En Zengin İnsanlarının 5 Ortak Noktası

2 Dakika
2,162

Bazı insanların diğerlerine göre daha sağlıklı veya başarılı olmalarının en büyük sebebi her gün bıkmadan usanmadan tekrarladıkları alışkanlıkları. Bu alışkanlıkları da gündelik yaşamın bir parçası olarak hayatımıza dahil ettikten sonra kendinizdeki gelişmeye siz de şaşıracaksınız.

Bu 5 alışkanlığı sizler için sıralayalım.

1) Yaptığınız işte bir tutku bulmak.
Varlıklı kişiler genelde büyük firma sahipleri oluyor. Farklı etnik kökenden veya sektörlerde olsalar da hepsinin en temel özelliği yaptıkları şeyi en iyi şekilde yapmak. Böyle kişiler sadece iyi olsun diye bir ürün yaratmak yerine ortaya koyduklarının en iyisi olması için çalışırlar.


2) Para dışında bir servet düşünmek.
Normal insanlara zengin olmanın yolu nerden geçiyor diye sorsak “çok para kazanmak” derler. Şu anki zenginler de muhtemelen hayatlarının bir döneminde bunun için çalışmışlardır. Fakat en varlıklı kişiler dünyaya ve topluma yararlı birşeyler üretmeye odaklanır. Öldükten sonra bile insanlar tarafından hatırlanmak isterler.


3) Odaklanmak.
Normal insanlar hayatlarının her döneminde bir amaç belirler. Çoğu zaman da bu amacına ulaşamadan vazgeçer veya hakkını vermez. Bahsettiğimiz varlıklı kişilerin hayatlarında bir amacı vardır ve tüm hayatları boyunca bunu başarmaya çalışırlar.


4) Riskleri kucaklamak.
Başarılı insanların hayatlarını okurken veya başkasında duyarken genelde şunu duyarız: “Elindeki tüm parayla şunu yaptı sonra da işte bu kadar zengin oldu.”. Yani hayat onlar için pokerdir. “All in” demedikçe çok fazla kazanamazsın.


5) Başarısızlıkları detaylıca incelemek.
Çoğu insan başarısızlıkları veya hataları görmek istemez veya görmekten korkar. Başarılı girişimciler de en çok yaptıkları hatalar üzerinde durarak başarıya ulaşıyor. Hatta bunların çoğu başarısızlıkları en iyi öğretmen olarak tanımlıyor.


Tabi burada önemli nokta ilk olarak en az hatayı yaparak başarısızlığı önlemeye çalışmak. Daha sonra bir başarısızlıkla karşılaşılırsa da bunun en ince ayrıntısına kadar incelemek gerekiyor.

6
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Stajim.net Kayıt Ol

Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil işveren markası platformudur.

İlgini Çekebilir

Boş Zamanlarınızı Daha Verimli Geçirmenizi Sağlayacak 5 Öneri

Hepimiz sorumlu yetişkinleriz. Herkes gibi biz de kendimizi profesyonel anlamda geliştirme…