Malta doğal güzellikleri, dizilere mekan olan tarihi yerleri, eğlence hayatı iklimi ve sıcakkanlı insanları ile her yıl bir çok öğrenci tarafından dil eğitimi için tercih edilen bir ülke olmaya devam etmektedir.

Bu sene Lonely Planet’ in de mutlaka gezilmesi gereken 10 ülke arasına aldığı Malta’da gezilmesi gereken 8 yeri de bizler duyurmak istedik.

Mdina Şehri Gezisi ve Geleneksel Tatlılar

Malta’nın eski başkenti, Ortaçağ ve Borok mimarisine sahip yapılarıyla büyüleyici bir şehir olan Mdina aynı zamanda Game of Thrones çekimlerine sahne olmasıyla da ünlüdür.

Popeye Village Fun Park

1980’de Robin Williams’ın başrolde olduğu “Popeye” adlı müzikal film için inşaa edilmiştir. Çekimlerinin bitmesinin ardından bir müze ve eğlence merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Gozo Adası

Malta’nın en büyük 2. Adası olan Gozo’da Gantija Temples, Mgarr Harbour, Ta’pinu Basilica, Marsalforn, Xlendi, Azure Window, Fungus Rock ve adanın merkezi olan Victoria civarında bulunan Cittadella’daki birçok müze ve katedralde vakit geçirebilirsiniz.

Azure Window

Gozo’da bulunan bu doğaüstü yapı 28 metre yüksekliğinde doğal kireçtaşından oluşmuş doğal bir köprüdür. Ancak 8 Mart 2017 itibari ile Gozo Adası’nda bulunan bu yapı fırtınadan dolayı tamamen sular altında kalmıştır ve günümüzde görünmemektedir.

Valetta

Malta’nın başkenti aynı zamanda Malta’nın en kalabalık şehridir. Aynı zamanda hemen hemen her iki günde bir düzenlenen festivalleriyle de ülkenin eğlence noktalarından biri haline gelmiştir. Özellikle şarap festivalleriyle ünlüdür.

Paceville

Malta’nın eğlence mekanları ve gece kulüpleriyle dolu olan bir sokağıdır

Sliema

Sahil kasabası görünümünde, Paceville’e yürürken sahil yolunu kullanarak kısa sürede ulaşabileceğiniz Sliema Malta’nın gece hayatı hareketli noktalarından biridir.

Blue Lagoon

Comino’da bulunan ‘Mavi Lagün’ beyaz kumlu deniz tabanı ve berrak suyu ile korunaklı bir koy içerisinde yer alır.

Marsaxlokk

Her pazar Marsaxlokk, Malta’daki en büyük balık pazarına ev sahipliği yapar. Son derece renkli ve canlı olan bu tesis, liman restoranlarından birinde bir ziyafet için idealdir.