İtalya’da Lisans Eğitiminin Avantajları

629

İtalya yüzyıllar boyunca birçok Avrupa uygarlığına ev sahipliği yapmış, çok geniş bir kültürü bulunan ve bu bağlamda Türk toplumuna benzeyen bir ülkedir. Bu sayede Türk öğrenciler üniversite eğitimlerine ve ülkeye kolayca adapte olabilirler. İtalya’da Lisans Eğitiminin Avantajlarını, İtalyanın kültürü ve eğitim politikasına uyumuyla lanse edebiliriz.

Türk öğrencilerin eğitim için oldukça fazla tercih ettiği bir ülke olan İtalya Avrupa’nın eğitim merkezi olarak adlandırılabilir. Tarihsel ve kültürel olarak öğrencilerin ilgi odağı olan İtalya’da üniversite eğitimi alma isteği, günümüzde gittikçe artan bir orana sahiptir.

İtalya’da lisans eğitimi alınabilecek üniversitelerin büyük bir bölümü devlet üniversitesidir. Bu sebeple uluslararası eğitim ücretleri düşüktür.

İtalya’da lisans eğitimi bizdekinden farklı olarak 3 yıl sürmektedir. Neredeyse bütün okulları YÖK tarafından tanınmaktadır.

İtalya’da lisans eğitimi alan öğrencilerin eğitim dilleri ağırlıklı olarak İtalyanca olmakla birlikte genellikle İngilizce’dir. Lisans eğitimi esnasında öğrenciler artı bir dil olarak İtalyanca’yı da iyi derecede öğrenmektedirler.

Mimarlık ve tasarım alanında dünyanın en iyi bir çok üniversitesi İtalya’da bulunmaktadır.

Üniversite eğitimleri esnasında öğrencilerin part-time çalışma izni mevcuttur.

İtalya’da eğitim esnasında öğrenciler diğer Avrupa şehirlerine kolaylıkla(vizesiz) seyahat edebilmektedir.

Türkiye’ye yakın olan konumu sebebiyle öğrenciler İtalya’ya rahatlıkla ve ucuz şekilde gidip gelebilmektedir.

0
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Stajim.net Kayıt Ol

İlgini Çekebilir

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak Hakkında Merak Edilenler

İngiltere Dil Okulları Birleşik Krallık ülkelerinin en büyük ve en gözde ülkesi İngiltere,…