İngiltere’de Dil Eğitimi Almak Hakkında Merak Edilenler

İngiltere Dil Okulları

Birleşik Krallık ülkelerinin en büyük ve en gözde ülkesi İngiltere, yurt dışı eğitim denilince akla ilk gelen ülkedir. İngilizce’nin anavatanı, ülkemize ortalama 4 saatlik uçuş mesafesiyle sizlere farklı bir dünyanın kapılarını açan, aynı zamanda Birleşik Krallık’ın merkezi konumunda olan bir ada ülkesidir. Dünyaca bilinen köklü tarihi, mimarisi, kültür-sanat etkinlikleri, yüksek eğitim seviyesine sahip kaliteli İngiltere Dil Okulları ile her yıl birçok öğrencinin ortak buluşma noktası olmaktadır.

Kraliçe’nin 5 çayını evlerimize konu ettiğimiz, Diana’nın ölümüyle yasa boğulduğumuz, ülkeye giriş için alacağımız Birleşik Krallık vizesi ile Birleşik Krallık’ ın diğer ülkelerinde de serbest dolaşım hakkımızın olduğu bu güzide ülke, Sterlin ne kadar artsa da; biz Türkler için cazibesini hiçbir zaman yitirmemiştir.

Öğrencilere çok farklı lokasyonlar sunan İngiltere, metropolit bir yaşamdan hoşlanan öğrenciler için İngiltere’nin başkenti Londra, ünlü üniversite şehirleri olan Oxford ve Cambridge’de dil okulu eğitimi alabilirsiniz. Brighton ayrıca Bournemouth, Newcastle, Liverpool ve Bristol’da okyanus havasını iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Tarih kokan sokaklarıyla Manchester tam bir öğrenci şehri olan Birmingham ile İngiltere’de dil eğitimi, sizleri birçok yönden besleyecektir. Yeni deneyimler kazanmanızı sağlayacak, sizleri şüphesiz beklentilerinizin çok üzerinde bir serüvenin tam ortasında hissettirecektir.

Her bütçeye uygun İngiltere’de dil okulu bulmak mümkündür. Akla ilk gelen şehirlerin aksine BathEastbourneHastingsLeeds ve Worthing gibi daha küçük şehirleri seçerek dil eğitimi alırken masraflarınızı daha uyguna getirebilirsiniz. Aynı zamanda İngiltere’ye giriş için almanız gereken Birleşik Krallık vizesi ile İskoçya’da da dil eğitimi alabilirsiniz.

Dünyaca bilinen dil okullarının İskoçya şubelerinde daha uyguna konaklama imkanlarıyla, İskoç kültürünü yeniden keşfedebilir kendinizi 1920’lerin ortasında bir film sahnesinde hissedebilirsiniz. Bu büyülü ülke, İskoçya’nın, dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirleri Edinburgh ve Glasglow’ dur.

Neden Tercih Edilmeli?

İngiltere Dil Okulları öğrencilere çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bunun yanı sıra okullar düzenledikleri sosyal aktivitelerle İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencileri İngiliz kültürüyle, İngiltere’ nin doğal güzellikleriyle ve tabi ki İngiltere’deki eğlence hayatıyla tanıştırmaktadır.

İngiltere’de dil okulları her pazartesi başlangıç yapmak için uygundur. İngiltere’de dil eğitimi sürenizi ve okula başlayacağınız tarihi siz belirlersiniz.

İngiltere’de birbirinden özel programlarla Endless Abroad farkıyla eğitim alma düşünceniz varsa gitmeden önce mutlaka Her Şey Dahil Programlarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgini Çekebilir: İşverenler Tarafından Ön Planda Olmanızı Sağlayacak 3 Beceri

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma.