Dubai’de Dil Eğitimi Almak için 7 Neden

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. İngiliz himayesi altında bulunan emirlik bağımsızlığını kazanmıştır ancak şehrin her yerinde İngiliz kültürünü hissetmemek, gözlemlememek neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden İngilizce öğrenmek için çok iyi bir ülke olan Dubai Dil Eğitimi açısından da fırsatları da beraberinde getirmektedir.

Vize Kolaylığı

Eğitim almak isteyen öğrencilerin başlıca sorusu vize alabilecek profilde olup olmadığı ile ilgilidir. Dubai için kişilerin vizesinin çıkıp çıkmayacağı ile ilgili endişe yapması gerekmemektedir. Çünkü çalışılan ES Dubai dil okulunun vize desteği ile öğrencinin vizesi kolaylıkla onaylanmakta ve süreci rahat bir şekilde başlamaktadır. En önemli bilgilerden biri diğer ülkelerdeki gibi hesapta para gösterme zorunluluğunun olmamasıdır. Vize için; eğitim almak isteyen kişilerin pasaportu, 5×5 ölçülerinde biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdan fotokopisi yeterli olmaktadır.

ES Dubai Dil Okulunda Eğitim Almak

Okul Dubainin merkezinde, Jumeriah Lake Towers’ta, Mazaya Business Avenue’de yer almaktadır. Akıllı tahtalar ile donatılmış modern derslikler, ücretsiz internet erişimi, kafeterya, öğrenci salonu ve kütüphane mevcuttur. Öğrenciler; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS ‘e Hazırlık, İş İngilizcesi, Konuşma Kursları gibi istek ve beklentilerine uygun kurs seçeneğini seçebilirler. Kaliteli öğretmenler eşliğinde alınan kurslarda İngilizce yeterliliklerini kolaylıkla artırmaktadırlar.

Çalışma İzni

12 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan öğrencilerin yasal olarak çalışma izinleri olmaktadır. Yani haftada part-time 20 saatlik bir çalışma izinleri bulunmaktadır. Dil okulu ile birlikte çalışma avantajından yararlanan öğrenciler hem kendi masraflarını karşılayabilmekte hem de pratik anlamda dil yeterliliklerini artırabilmektedirler.

Sosyal Faaliyetler

Öğrenciler, müze, hayvanat bahçesi gibi gezilere katılabilirler, Kite Beach’de Sörf yapabilir, çöl safarisi de yapabilir anılarına bir sayfa daha ekleyebilirler. Kite Beach ; su sporları için güzel bir mezkezdir. Çöl Safarisi Dubai’de yapılan güzel aktivitelerden bir tanesidir. Bir arabada sürücü hariç 7 kişi yer alabiliyor. Es Dubai dil okulu bu aktiviteyi de öğrencilerine sunabiliyor. Uygun fiyatlı olacak şekilde bu sosyal aktiviteden okulun öğrencileri yararlanabiliyor. Ve çeşitli aktivitelerden yararlanma şansları oluyor öğrencinin.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci isterse yurt seçeneklerinde isterse merkez lokasyonda paylaşımlı dairelerde konaklama imkanına sahip olabiliyor. Okula yakın mesafede olan paylaşımlı konaklamalarda kalan öğrenci okuluna yürüyerek gidebiliyor.

Turizm

Turizm açısından kendini her türlü geliştirmiş olan Dubai “en” lerin yeri olmaktadır. En yüksek , en pahalı, en görkemli, en yüksek gibi terimleri sürekli burda duyuyorsunuz. En yüksek bina Burj Khalifa, en lüks otel Burj Al Arab, en heyecanlı Desert Safari, en eski olarak adlandırılan Dubai Creek bölgesinde ufak bir yolculuk yapmak, Palmiye adasını ziyaret etmek gibi Dubai Turizmini canlandıran ve çeşitli lokasyonlardan insanların gelmesini sağlayan bir çok neden vardır. Popülasyonu çok gelişmiş olan Dubai’de İngilizce bilmeyen sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. City Walk, City Centre Mirdif, Dubai Mall gibi alışveriş yapılacak büyük bir merkez bulunmakla birlikte çok çeşitli markaları da görme ve alışveriş yapma şansı olmaktadır. İçerisinde dev köpek balıklarını da görebileceğiniz dev bir akvaryum bulunmaktadır.

İklim Koşulları

Sıcak bir iklimi sevenler için Dubai çok elverişli bir yer olmaktadır. Yıl boyunca çok az yağış almaktadır ve yıllık ortalama sıcaklığı 26-27 derece civarında olmaktadır. Kışın ortalama sıcaklık 23 derece civarındayken yazın 59 dereceleri bulabilmektedir.

 

 

Share