Amerika’da Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Amerika’da Eğitim

Dil eğitimi,  günümüz koşullarında ve global dünyada hemen her insan için kaçınılmaz ihtiyaçların başında gelmektedir. Dil eğitimi alırken verim almanın en önemli faktörü dili kendi ana vatanında öğrenmektir. Amerika’da dil eğitimi için şüphesiz ki en popüler ülkelerin başında gelmektedir. Coğrafya olarak oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip ülkede farklı etnik kökenler, farklı iklimler hatta eyaletten eyalete farklı hukuk kuralları bulunmaktadır. Öğrenciler eğitim almak istedikleri eyaleti ya da şehri seçerken kendi beklentilerine uygun birçok seçeneği Amerika’da bulabilirler.

Amerika yalnızca dil eğitimi için değil aynı zamanda lise, lisans ve yüksek lisans gibi programlar içinde oldukça popüler bir ülke konumundadır.  Bünyesinde yüzlerce üniversite ve kolej bulunmakla beraber dünyanın en iyi okullarına da ev sahipliği yapmaktadır.


Amerika’da yaşam;

Amerika’da yaşam birçok ülkeye oranla daha ekonomiktir. Özellikle alışveriş cenneti olan ülkede ünlü markaların birçok ürününü uygun fiyata alabilme şansı yakalayabilirsiniz. Dil eğitimi alırken alış veriş şansını da yok saymamanızı öneririz.  Dil eğitimi için en popüler bölgeler New York, Boston, California ve Miami diyebiliriz. Ancak bu şehirlerin yanı sıra Chicago, Washington, Seattle gibi şehirlerde öğrenciler tarafından tercihe edilmektedir.


Amerika’da konaklama;

Genel olarak ülkede öğrenciler konaklamalarını paylaşımlı öğrenci evleri, aile yanı konaklama ya da yurt tarzı rezidanslar ile sağlamaktadır. Ancak en ekonomik yolum paylaşımlı öğrenci evleri olduğunu belirtmek isteriz. Dil okullarının tamamı konaklama konusunda öğrencilerimizin tamamına destek vermektedir.


Amerika’da sosyal yaşam;

Amerika’nın hemen her şehrinde yaşam oldukça hareketlidir. Sıcak iklimi seven öğrenciler için özellikle yılın hemen her mevsimini ılıman geçiren California ilk tavsiye edilecek seçenektir. Eyalet San Diego Los Angeles, San Francisco ve Las Vegas gibi Amerika’nın en canlı şehirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dil eğitimi alırken bu şehirlerde birçok sosyal aktivite seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Çoğunlukla üniversite bölgesi olan bu şehirler öğrenciler ve genç nüfus yoğunluğu ile daha dinamik ve canlı bir görünüme sahiptir. Gece kulüpleri, muhteşem sahilleri, kafe ve restoranları, oyun ve su parkları ile ilgi çekici birçok aktivite alanı mevcuttur.

Daha akademik ve İngiliz mimarisi görünümü taşıyan Boston’da popüler seçeneklerden bir tanesidir. Harvard University ve MIT gibi Amerika’nın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca gelişmiş toplu taşıma ağıda öğrencilerin yaşamını kolaylaştıran önemli bir faktördür.

New York için ise dünyanın moda ve sanat başkentlerinden bir tanesi diyebiliriz aynı zamanda iş dünyanın kalbi de bu şehirde atmaktadır. Dil eğitimi alırken sosyalleşerek bir çok network imkanını New York’da sağlayabilirsiniz. Şehirde yaşam çok hızlı akmakla beraber birçok fırsatı da içinde barındırmaktadır.


Amerika’da dil okulları;

Amerika’nın genelinde birçok zincir okul mevcuttur bazıları üniversite kampüsleri içinde yer alırken bazıların da kendi kurs binalarında eğitim vermektedir. Hemen hepsi son teknolojik donanıma sahip akıllı binalardan oluşmaktadır. Bulundukları şehrin merkezlerinde yer alan okullar ulaşım açısından da öğrencilerimize büyük kolaylık sağlamaktadır. Okul binalarının hemen hepsinde öğrencilerimizin sosyalleşebileceği alanlar mevcuttur. Bu alanların yanı sıra yine tüm dil okullarının kendilerine ait aktivite merkezleri şehir içinde ya da farklı şehirlere geziler düzenleyerek öğrencilerin kaynaşabilecekleri sosyal ortamlar sağlamaktadır.

Çalıştığımız başlıca dil okulları, Kaplan International, Embassy English, ELS, LSI, EC, Oxford House College, St Giles gibi dünyanın birçok ülkesinde İngilizce dil eğitimi veren zincir dil okullarıdır.

 

İlgini çekebilir: Avustralya’da Dil Eğitimine Gidilebilecek 3 Şehir

Youthall’u takip et iş ve staj ilanlarını da kaçırma.

Share